Základní škola Dolní Měcholupy vyhrála Dětský fotbalový pohár 2023

Žáci ŽS Dolní Měcholupy a současně hráči SKDM vyhráli třináctý ročník populárního dětského turnaje, kterého se zúčastnilo přes 700 dětí z více než 70ti pražských základních škol. Do finále se probojovaly skrz základní a semifinálová kola.

Finále se zúčastnily týmy ZŠ Radlická, ZŠ Slivenec, ZŠ Dolní Měcholupy, ZŠ K Milíčovu, ZŠ Nepomucká, ZŠ Zličín, ZŠ Edvarda Beneše a ZŠ Chelčického.

Finále bylo nalosováno do dvou skupin, stejně jako tomu bylo v základních a semifinálových kolech.
Skupina A byla tvořena týmy reprezentující tyto školy: ZŠ Radlická, ZŠ Dolní Měcholupy, ZŠ K Milíčovu a ZŠ Slivenec. Skupina B se skládala ze ZŠ Zličín, ZŠ Chelčického, ZŠ Edvarda Beneše a ZŠ Nepomucká.

Skupinu A ovládly děti ze ZŠ Radlické, které jsme do semifinále doprovodili z druhého místa. V semifinále jsme jasně přehráli ZŠ Edvarda Beneše a postoupili jsme zaslouženě do finále.

Do finálového utkání jsme za velmi mohutného povzbuzování svých fanoušků (ZŠ K Milíčovu) nastoupili proti ZŠ Radlická. Duel od začátku nabídl velmi pěkný fotbal. Po základní hrací době skončilo utkání nerozhodným stavem a o vítězi třináctého ročníku DFP musely rozhodnout pokutové kopy. V těch náš brankář Ladislav Náměstek ml. chytil dvě penalty, kluci ze třech penalt proměnili dvě, a proto ovládli celý letošní ročník Dětského fotbalového poháru.

Klukům a trenérce p. Huclové blahopřejeme a po vítězných oslavách je opět zapojíme do jarního tréninkového procesu. 

Zdroj: fotbalpraha.cz

Foto zde.