Vybojovaná výhra proti Klánovicím

Jak jsme očekávali minulý týden vyrovnaný souboj, který se nekonal, tak to vynahradil včerejší soupeř, béčko Klánovic. Jednoznačně nejlepší tým, proti kterému jsme letos hráli.

Mladý, běhavý tým, povzbuzený pěti výhrami a pouze jednou porážkou (se Spoji), si chtěl kladné skóre vylepšit i na našem hřišti a dotáhnout se na nás bodově. Od začátku se hrál (oproti jiným zápasům) vyrovnaný zápas s několika šancemi na obou stranách. Ty minimálně v prvním poločase nebyly zužitkovány, a tak první poločas skončil bez branek. V druhém poločase jsme útočili na hospodu a hrálo se lépe. Už po čtyřech minutách při útoku dva na jednoho se nám skluzem podařilo dopravit míč do branky a vedli jsme 1:0. S tím se ale soupeř rozhodně spokojit nechtěl a začal se víc a víc cpát dopředu, což nám umožňovalo hrát brejky. Soupeř si vypracoval pár šancí, ale nic nevedlo ke gólu až do 79. minuty, kdy nešťastně vyražený centr skončil přímo u nohou soupeře v malém vápně a ten neměl sebemenší problém uklidit jej do odkryté branky. To soupeře povzbudilo ještě víc a chtěl hrát o to víc aktivně, což se mu ale vymstilo a nedůrazem ve vápně nechal pět minut před koncem skórovat našeho útočníka. Ze závěrečného tlaku soupeř už nic nezužitkoval, naopak nás pustil do samostatného úniku, při kterém útočník těsně minul branku.

Série výher tedy trvá i po tomto těžkém zápase, který byl vybojovaný a máme na prvním místě tři body náskok na druhé Kyje a třetí Spoje.